آدامز ، آنسل (به دنیا آمده در 20 فوریه 1902 – مرگ در سال 22 آوریل 1984) ، عکاس و دوستدار محیط زیست ، در سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا به دنیا آمد ، وی فرزند چارلز هیچکاک آدامز تاجر و مادرش الیو بری بود.
مهمترین چیزی که در کودکی آدامز که تا حدی عجیب و غریب با هم نسل های خود متفاوت بود ، لذتی بود که او در بطن طبیعت می یافت ، پیاده روی طولانی مدت وی در مناطق هنوز بکر و رام نشده Golden gate این را به خوبی نشان می دهد. تقریباً هر روز او را در حال پیاده روی در تپه های شنی پر پیچ و خم در امتداد نهر Lobos می یافتند، در پایین ساحل بیکر او بر کرانه های قاره آمریکا گام بر می داشت.
وقتی آدامز دوازده ساله بود ، خودش به صورت خودآموز شروع به یادگیری پیانو کرد. این مصادف با درس خواندن وی نیز بودو پیگیری شدید موسیقی جایگزین مناسبی از نظر وی برای تحصیل رسمی شد. برای ده سال آینده پیانو نواختن حرف اصلی و دغدغه آدامز بود و تا سال 1920 حرفه مورد نظر او بود که می خواست در آینده به آن بپردازذ . اگرچه او در نهایت موسیقی را بخاطر علاقه وافرش به عکاسی کنار گذاشت ، اما پیانو و در کل موسیقی حس سرزندگی ، نظم و ساختار را در دوران جوانی ناامیدکننده و نامنظم او برایش به ارمغان آورد. علاوه بر این ، آموزش دقیق و دقت و مهارت مورد نیاز یک نوازنده ، عمیقاً در هنر تجسمی وی و همچنین نوشته ها و آموزه های تأثیرگذار وی در زمینه هنر عکاسی مشهود است.

نوشتهٔ پیشین
انسل آدامز/ عکاس
نوشتهٔ بعدی
مارک روتکو/ نقاش

در همین زمینه بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید